Eşec în faţa liderei

Dava Deva a fost depăşită, acasă, de lidera Ligii I de futsal, Spicom Sf. Gheorghe, care a câştigat cu 7-2, după ce la pauză, scorul era 3-2. Tânăra trupă antrenată de Karoly Gaşpari (foto) a jucat în multe momente de la egal la egal cu adversara sa, însă lipsa de experienţă a trădat-o din nou la final. Oaspeţii au deschis scorul prin Ticală (5), iar Dava a reuşit egalarea prin Petresc (8). Bocz (10) a readus-o pe Spicom în avantaj, iar apoi, Pânzaru (16) a mărit diferenţa. Căpitanul devenilor, Mateescu (18), a reaprins speranţele, iar prima repriză s-a încheiat 2-3. Pânzaru (26) a majorat avantajul oaspeţilor la 4-2, după care Dava a forţat revenirea în joc, însă fără succes. Pe final, devenii au fost surprinşi pe contraatac şi au încasat trei goluri într-un minut (38) de la Ticală, Mate şi Kedves.

One thought on “Eşec în faţa liderei

• la ce meci teai uitat
    de ce nu spuneti cum a fost arbitrajul si comportamentul jucatorului eliminat de la vulcan