Eliminaţi cu fruntea sus

Naţionala de futsal a României, construită pe scheletul fostei triple campioane FC CIP Deva, a fost învinsă, scor 3-8 (2-4), de Spania, multiplă campioană continentală, ieri, în sferturile de finală ale Campionatului European „Croaţia 2012”. Tricolorii au etalat un futsal bun şi au ţinut în şah, „regina Europei” o bună parte din meci, însă au pierdut, pentru că şi-au dorit prea mult. Spaniolii au condus în startul meciului cu 1-0 şi 2-1, însă Gherman (min. 9 şi 15) a egalat de fiecare dată. Mai experimentaţi, ibericii au avut 4-2 la pauză, dar tricolorii au început tare repriza secundă şi au reintrat în cărţi prin golul lui Matei, 3-4 (min. 25). La acest scor, România a riscat şi a jucat fără portar, iar ibericii au înscris cinci goluri pe contraatac şi s-au calificat în semifinale. (C. Marinuţ)

One thought on “Eliminaţi cu fruntea sus

• antrenorul Romaniei e spaniol de aceea am jucat fara portar!

Romania pai a riscat luand 5 goluri pe contraatac!pai,ce era de asteptat cand antrenorul romaniei e spaniol?asta a trantit meciul.
    5 goluri sa iei pe contraatac si sa joci la toate cele 5 goluri luate fara portar e prea mult!