Cupa României – etapa judeţeană

6 septembrie 2018 | Adauga un comentariu | Publicat in: Sport

Nicolae Gavrea

Cele trei meciuri din prima rundă a fazei judeţene a Cupei României la fotbal reprogramate s-au disputat miercuri după masă în organizarea AJF Hunedoara.

În zona Haţeg – Valea Jiului, la Lupeni, în partida ce se anunţa a fi derbyiul acestei runde, Universitatea Petroşani a întâlnit pe Retezatul Haţeg, iar echipa vizitatoare s-a impus fără probleme şi a obţinut calificarea în optimile de finală ale competiţiei.
În zona Valea Mureşului, Dacia Orăştie s-a impus cu un categoric 6-0 pe terenul celor de la Victoria Dobra, din eşalonul inferior, iar cei de la Ponorul Vaţa au câştigat, cu 2-0, pe terenul colegei de Liga a V-a Santos Boz. Optimile de finală ale competiţiei se vor disputa miercuri, 12 septembrie.

Loading...

Scrie un comentariu

stiri si ziare
Citește articolul precedent:
Meci dificil cu Muntenegru

Echipa naţională a României va juca două meciuri, în Liga Naţiunilor, primul cu Muntenegru, astă-seară de la ora 21.45, iar...

Autobergamo debutează acasă în noul campionat

În acest weekend va debuta şi ediţia 2018 – 2019 din campionatul naţional din Liga 1 de futsal, iar FC...

Weekend plin de fotbal în toate eşaloanele

Finalul de săptămână este foarte bogat în competiţii fotbalistice iar microbiştii hunedoreni se vor putea bucura de spectacole pe stadioane