CS Hunedoara, meci egal la Millenium Giarmata

Programat tot vineri după amiază, meciul dintre Millenium Giarmata şi CS Hunedoara s-a terminat la egalitate, 1 – 1. Cu trei absenţe de marcă în primul 11, hunedorenii au preluat conducerea încă din prima repriză (a marcat Al. Dan în min.9), dar gazdele au reuşit egalarea prin Rosemblum, în min. 58. În cele din urmă, cele două echipe, ambele angajate în lupta pentru evitarea retrogradării, au trebuit să se mulţumească fiecare cu un punct, rezultat în urma căruia au coborât cu câte un loc în clasament.

„Rezultat echitabil per total, în opinia mea. Dacă e să ne luăm după jocul din prima repriză am pierdut două puncte, după cel din repriza a doua am câştigat unul. Noi am avut ocazii în prima parte, puteam să facem 2 – 0, după pauză au avut ei ocazii, inclusiv o bară. Totuşi, în minutul 90 am mai avut şi noi şansa victoriei, dar Vasinc şi Marinca au trecut pe lângă gol. Etapa viitoare jucăm acasă cu Unirea Alba Iulia, fără Cobliş, suspendat pentru al patrulea cartonaş galben. Vor reintra în schimb cei care au lipsit azi, Tecsi, Robert Cristian şi Dulap. Vedeţi şi după rezultatele din etapa aceasta, campionatul e foarte echilibrat, fiecare meci şi fiecare punct contează”, a declarat Mircea Alic, antrenorul principal al CS Hunedoara.
CS HUNEDOARA: Cobliş – Cr. Creciunesc, D. Creciunesc, Ionică (min. 89 Ciucurescu), Trăşcan – Iacob, Herci (min. 82 Bloj), Al. Dan, Tătulea (min. 65 Marinca) – Vasinc, Marcu (min. 75 Bularda). Antrenori: Mircea Alic şi Raul Spătaru