CNS Cetate Deva, meci egal cu ASU Poli Timişoara

Echipa de fotbal CNS Cetate Deva şi-a încheiat prima etapă de pregătire şi, înainte de a pleca în cantonamentul de la Geoagiu, a disputat o partidă amicală în compania formaţiei ASU Poli Timişoara, joc desfăşurat pe stadionul de la Sântămăria Orlea, care s-a terminat cu scorul de 2-2.

Devenii au fost conduşi în urma unui gol primit aproape de mijlocul primei reprize, însă în ultimul sfert de oră din prima parte a jocului au înscris de două ori, intrând în avantaj la pauză cu 2 – 1. Reuşitele lui CNS Cetate au aparţinut noilor veniţi Dumitru Copil şi Alexandru Dan. Egalarea a venit la 10 minute de la reluare, iar scorul stabilit atunci a rămas neschimbat, deşi au mai existat ocazii la cele două porţi.
Următorul joc de pregătire pentru CNS Cetate este programat sâmbătă, 21 iulie, la Reşiţa cu CSM Şcolar, după care echipa deveană va intra într-un cantonament de o săptămână la Geoagiu.
CNS CETATE: Apostol – Kelemen, Şoit, Radak, Voineag – Copil, Boldea, Al. Dan, Lupu – R. Cristian, Szekely. Au mai jucat: Raţ – Săndescu, Anton, Teodorescu, Străjan, Jicic, Ad. Marin, V. Bogdan. Antrenor Ioan Petcu.