Cetate, penultimul loc la „Cupa Craiova”

Handbalistele de la Cetate Devatrans s-au clasat pe locul trei din patru echipe participante la turneul amical „Cupa Craiova, desfăşurat la finalul săptămânii, în Sala Sporturilor „Ion Constantinescu” din Bănie. Gruparea deveană a fost învinsă de cele două echipe din Liga Naţională prezente la turneu, 28-32 cu SCM Craiova şi 26-30 cu HCM Roman, şi a câştigat doar meciul cu colega din eşalonul doi valoric, CSM Slatina, scor 39-26 (19-14). Paula Teodorescu (HCM Roman) a fost desemnată cel mai bun portar, Raduna Krunova (HCM Roman) a fost golghetera turneului, iar Dana Elena Băbeanu (SCM Craiova) a primit titlul de cea mai tehnica jucătoare a competiţiei.