Cetate, la judecata FRH

Repriza a treia a partidei dintre Cetate Deva şi HC Zalău, (scor 15-22), disputată în devans pe 7 februarie în Sala Sporturilor din Deva, se va derula, azi, în faţa Comisiei Centrale de Disciplină a F.R. Handbal. Comisia încearcă să afle cine trebuie să „plătească” pentru stingerea subită a jumătate dintre neoanele sălii în minutul 54 al partidei, fapt ce a provocat întreruperea partidei mai mult de 10 minute. În acest scop, au fost chemaţi la audieri arbitrii Adrian Eremia şi Anton Drăgănescu, ambii din Gorj, arbitrul de masă, deveanul Alexandru Iordache, şi preşedintele Cetăţii, Marian Muntean. „Eu nu am primit nici o citaţie de la Comisie. Oricum, voi fi la Bucureşti pentru o şedinţă a Biroului Executiv al Ligii Profesioniste, iar dacă voi avea timp, voi trece şi pe la Federaţie. Le voi prezenta o serie de documente, care să demaşte manevrele mârşave cu arbitri, dirijate de Gheorghe Tadici”, a spus Marian Muntean.