Ce au câștigat atleții noștri de la Cupa României

În ultima zi a întrecerilor din cadrul Cupei României și a Campionatului Național Școlar la atletism, au fost înregistrate alte rezultate pozitive pentru sportivii din județul nostru.
Petrina Pivniceru și-a trecut în pal­mares o nouă medalie, tot una de aur, după ce a câștigat finala probei de 200 m. Maria Claudia Florea (SCM Deva ) s-a clasat pe locul secund în proba de 800 m, la doar 60 de mii de secundă de prima clasată. Juniorul Adelin Daniel Pop (foto) (CSS Hunedoara) a câștigat pro­ba de 800 m din cadrul Cupei Ro­mâniei, Eliza Enache (LPS Cetate Deva) s-a situat pe locul II în finala probei de săritura în înălțime și pe locul II la săritura în lungime, probă la care Delia Telian (LPS Cetate) a încheiat pe locul VI. Florentina Marincu Iușco a câștigat proba de săritura în lungime cu o săritură care a măsurat 6.57 cm. Aceste două competiții au fost teste utile de verificare înainte de campionatele Euro­pene de seniori programate începând cu 12 august la Munchen.