Caracter de promovare

11 stire 1 Cetate Deva
Handbalistele de la CSM Cetate Deva au demonstrat că au „mentalitate de învingătoare”, câştigând, ieri, în deplasare, meciul cu Naţional Rm. Vâlcea, deşi au fost conduse la pauză cu trei goluri diferenţă. Echipa pregătită de Melinda Toth a făcut o primă repriză modestă, fiind condusă la pauză cu 13-10, însă a „înviat” în repriza secundă şi a câştigat detaşat, cu scorul de 28-20, meciul cu echipa de pe locul trei în seria B a Diviziei A, care a contat pentru etapa a XV-a campionatului. Cu acest nou succes, trupa deveană îşi menţine prima poziţie din clasament şi va juca în etapa viitoare, duminică 17 februarie, marele derbi cu echipa de pe locul secund, HCM II Baia Mare.