Campionatul Mondial Qatar 2022. Programul complet al celor 64 de partide de la cel mai mare eveniment al fotbalului

Campionatul Mondial din Qatar 2022 va începe la data de 20 noiembrie și se va încheia cu o săptămână înaintea Crăciunului, pe 18 decembrie, atunci când se va decide regina lumii la fotbal, scrie evz.ro. În România, cele 64 de partide vor fi transmise de TVR.

Iată cum arată programul celor 64 de partide la Campionatul Mondial de Fotbal din Qatar 2022

Grupa A: Qatar, Ecuador, Senegal, Olanda

20 noiembrie, ora 18.00: Qatar – Ecuador (Al Bayt Stadium);

21 noiembrie, ora 18.00: Senegal – Olanda (Al Thumama Stadium);

25 noiembrie, ora 15.00: Qatar – Senegal (Al Thumama Stadium);
25 noiembrie, ora 18.00: Olanda – Ecuador (Khalifa International Stadium);

29 noiembrie, ora 17.00: Ecuador – Senegal (Khalifa International Stadium);
29 noiembrie, ora 17.00: Olanda – Qatar (Al Bayt Stadium).

Grupa B: Anglia, Iran, SUA, Țara Galilor

21 noiembrie, ora 15.00: Anglia – Iran (Khalifa International Stadium);
21 noiembrie, ora 21.00: SUA – Țara Galilor (Ahmad Bin Ali Stadium);

25 noiembrie, ora 12.00: Țara Galilor – Iran (Ahmad Bin Ali Stadium;
25 noiembrie, ora 21.00: Anglia – SUA (Al Bayt Stadium);

29 noiembrie, ora 21.00: Țara Galilor – Anglia (Ahmad Bin Ali Stadium);
29 noiembrie, ora 21.00: Iran – SUA (Al Thumama Stadium).

Grupa C: Argentina, Arabia Saudită, Mexic, Polonia

22 noiembrie, ora 12.00: Argentina – Arabia Saudită (Lusail Stadium);
22 noiembrie, ora 18.00: Mexic – Polonia (Stadium 974);

26 noiembrie, ora 15.00: Polonia – Arabia Saudită (Education City Stadium);
26 noiembrie, ora 21.00: Argentina – Mexic (Lusail Stadium);

30 noiembrie, ora 21.00: Polonia – Argentina (Stadium 974);
30 noiembrie, ora 21.00: Arabia Saudită – Mexic (Lusail Stadium).

Grupa D: Danemarca, Tunisia, Franța, Australia

22 noiembrie, ora 15.00: Danemarca – Tunisia (Education City Stadium);
22 noiembrie, ora 21.00: Franța – Australia (Al Janoub Stadium);

26 noiembrie, ora 12.00: Tunisia – Australia (Al Janoub Stadium);
26 noiembrie, ora 18.00: Franța – Danemarca (Stadium 974);

30 noiembrie, ora 17.00: Danemarca – Australia (Al Janoub Stadium);
30 noiembrie, ora 17.00: Tunisia – Franța (Education City Stadium).

Grupa E: Germania, Japonia, Spania, Costa Rica

23 noiembrie, ora 15.00: Germania – Japonia (Khalifa International Stadium);
23 noiembrie, ora 18.00: Spania – Costa Rica (Al Thumama Stadium);

27 noiembrie, ora 12.00: Japonia – Costa Rica (Ahmad Bin Ali Stadium);
27 noiembrie, ora 21.00: Spania – Germania (Al Bayt Stadium);

1 decembrie, ora 21.00: Japonia – Spania (Khalifa International Stadium);
1 decembrie, ora 21.00: Costa Rica – Germania (Al Bayt Stadium).

Grupa F: Maroc, Croația, Belgia, Canada

23 noiembrie, ora 12.00: Maroc – Croația (Al Bayt Stadium);
23 noiembrie, ora 21.00: Belgia – Canada (Ahmad Bin Ali Stadium);

27 noiembrie, ora 15.00: Belgia – Maroc (Al Thumama Stadium);
27 noiembrie, ora 18.00: Croația – Canada (Khalifa International Stadium);

1 decembrie, ora 17.00: Croația – Belgia (Ahmad Bin Ali Stadium);
1 decembrie, ora 17.00: Canada – Maroc (Al Thumama Stadium).

Grupa G: Elveția, Camerun, Brazilia, Serbia

24 noiembrie, ora 12.00: Elveția – Camerun (Al Janoub Stadium);
24 noiembrie, ora 21.00: Brazilia – Serbia (Lusail Stadium);

28 noiembrie, ora 12.00: Camerun – Serbia (Al Janoub Stadium);
28 noiembrie, ora 18.00: Brazilia – Elveția (Stadium 974);

2 decembrie, ora 21.00: Serbia – Elveția (Stadium 974);
2 decembrie, ora 21.00: Brazilia – Camerun (Lusail Stadium).

Grupa H: Uruguay, Coreea de Sud, Portugalia, Ghana

24 noiembrie, ora 15.00: Uruguay – Coreea de Sud (Education City Stadium);
24 noiembrie, ora 18.00: Portugalia – Ghana (Stadium 974);

28 noiembrie, ora 15.00: Coreea de Sud – Ghana (Education City Stadium);
28 noiembrie, ora 21.00: Portugalia – Uruguay (Lusail Stadium);

2 decembrie, ora 17.00: Ghana – Uruguay (Al Janoub Stadium);
2 decembrie, ora 17.00: Coreea de Sud – Portugalia (Education City Stadium).

Programul optimilor de finală

3 decembrie, ora 17.00: Câştigătoarea Grupei A – Locul 2 din Grupa B (Khalifa International Stadium);
3 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea Grupei C – Locul 2 din Grupa D (Ahmad Bin Ali Stadium);

4 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea Grupei B – Locul 2 din Grupa A (Al Bayt Stadium);
4 decembrie, ora 17.00: Câştigătoarea Grupei D – Locul 2 din Grupa C (Al Thumama Stadium);

5 decembrie, ora 17.00: Câştigătoarea Grupei E – Locul 2 din Grupa F (Al Janoub Stadium);
5 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea Grupei G – Locul 2 din Grupa H (Stadium 974);

6 decembrie, ora 17.00: Câştigătoarea Grupei F – Locul 2 din Grupa E (Education City Stadium).
6 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea Grupei H – Locul 2 din Grupa G (Lusail Stadium).

Sferturi de finală

9 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea meciului 49 – Câştigătoarea meciului 50 (Lusail Stadium);
9 decembrie, ora 17.00: Câştigătoarea meciului 53 – Câştigătoarea meciului 54 (Education City Stadium);

10 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea meciului 51 – Câştigătoarea meciului 52 (Al Bayt Stadium);
10 decembrie, ora 17.00: Câştigătoarea meciului 55 – Câştigătoarea meciului 56 (Al Thumama Stadium).

Semifinale

13 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea meciului 57 – Câştigătoarea meciului 58 (Lusail Stadium);

14 decembrie, ora 21.00: Câştigătoarea meciului 59 – Câştigătoarea meciului 60 (Al Bayt Stadium).

Finala mică

17 decembrie, ora 21.00: Învinsa meciului 61 – Învinsa meciului 62 (Khalifa International Stadium).

Finala mare

18 decembrie, ora 21.00: Câștigătoarea meciului 61 – Câștigătoarea meciului 62 (Lusail Stadium).