Au câștigat turneul de dublu de la Karlsruhe

Perechea româno-georgiană Irina Bara/Eka­te­rine Gorgodze a câştigat finala de dublu a turneului de tenis WTA 125 de la Karlsruhe (Germania), dotat cu premii totale de 115.000 de dolari, duminică, după ce a dispus cu 6-3,
2-6, 10-7 de cuplul Katarzyna Piter (Polonia)/ Mayar Sherif (Egipt).
Cele două tenismene,favoritele numărul patru, au obţinut victoria într-o oră şi 26 de minute în faţa favoritelor numărul trei.
Irina Bara şi Ekaterine Gorgodze au fost recompensate cu 160 de puncte WTA la dublu pentru acest titlu.
Titlul la simplu a fost câştigat la Mayar Sherif, care a dispus cu 6-3, 6-2 de italianca Martina Tre­visan, în finală.Sherif a reuşit să o învingă dumi­ni­că şi pe românca Jaqueline Cristian, în semifinală, cu 7-6 (3), 4-6, 6-4, după ce meciul fusese în­tre­rupt sâmbătă seara la scorul de 2-2 în setul al treilea.