ATLETISM. O medalie pentru LPS Cetate Deva

Stadionul din Complexul Național „Lia Manoliu” din Capitală a găzduit Campionatul Național de Atletism pentru copiii de la categoriile 1 și 2.
A fost o prezență redusă din partea sportivilor din județul Hunedoara, dar este o surpriză plăcută clasarea pe podiumul de premiere a unei atlete din Deva. Maria Alexia Saraol (foto), elevă la LPS Cetate Deva, pregătită de prof. Nicolae Alexe, a cucerit o medalie de bronz în proba de săritura în lungime cu o bună performanță de 4.82m. În aceeași probă, Ana Maria Agrigoroaie ( CSS Hunedoara) s-a clasat pe locul VI, iar la nivelul copile 2, Karina Patricia Rotar (LPS Cetate Deva ) s-a clasat pe locul X.