A rămas cu sute de ore suplimentare neplătite
Funcționarul a cerut Tribunalului Hunedoara să oblige APIA să-i plătească 696 ore suplimentare efectuate în cursul anilor 2021 și 2022, precum și a daunelor moratorii stabilite de lege.
Magistrații au fost de altă părere, așa că funcționarul, vrând – nevrând, a făcut muncă voluntară. Cel puțin pentru moment, întrucât soluția Tribunalului Hunedoara nu este definitivă. (M. Gânju)