FOTBAL Liga a III-a. Au luat bătaie de la Steaua

Formația din Petroșani, ocupanta locului 6 în Seria 7 a Ligii a 3-a a, fost invitată la București pentru un meci de lux în compania celor de la Steaua, un bun și util test pentru ambele formații.
Partida amicală s-a desfășurat pe terenul 5 al Complexului Sportiv Steaua și a fost câștigată de echipa militară cu scorul de 7-1. Clubul din Ghencea a avut 5-0 după primele 45 de minute, cu prima reușită încă din minutul 2.
Au înscris Dragoș Huiban (min. 2, 27), Emilian Pacionel (min. 15 din penalty), Florin Răsdan (min. 20), Sergiu Bactăr (min.45), Claudiu Donose (min. 75) și Iustin Răducan (din penalty min. 88) respectiv Octavian Ioniță (min. 66).
CSM Jiul Petroșani a evoluat cu Spân – Stoicoiu, Ionică, Marin, Keszeg – Bădărău, R. Sandu, Torkos, Chirițoiu – Cocină, Mărmăneanu.