Stiri

Trei medalii la culturism

11 stire 3 culturisti
Sportivii Octavian Mihăiţă şi Valentin Guţă, de la CS „BodyGym” Deva, au reuşit să urce pe podium la tradiţionalul concurs internaţional “Teodorescu Clasic”, desfăşurat la Lugoj, care a aliniat la start competitori din Italia, Serbia, Ungaria şi România. Mihăiţă a câştigat proba de +100 de kilograme, la seniori, şi a obţinut medalia de argint la „open”, fiind depăşit doar de un medaliat european şi mondial din echipa Ungariei, la o diferenţă minimă, de doar un punct. Valentin Guţă s-a clasat pe locul trei la „master”, la +90 kg, şi a obţinut un loc cinci în concursul „open” la secţiunea de vârstă (40 – 49 de ani). Participarea la concurs a culturiştilor deveni a fost posibilă şi datorită sprijinului financiar acordat de Doru Doda, un mare iubitor al acestui sport.