Trei dintr-un foc
Verificările polițiștilor rutieri în trafic au dus la prinderea a trei șoferi care puneau în pericol oameni nevinovați, doi dintre ei fiind băuți iar al treilea nici măcar nu avea permis.
În urma verificărilor, poliţiştii au stabilit că un tânăr nu posedă permis de conducere corespunzător categoriei din care face parte vehiculul condus. Un alt bărbat în vârstă de 28 de ani, din municipiul Vulcan, conducea un autoturism și a fost oprit în trafic de poliţişti pentru testarea cu aparatul alcooltest. Tânărul avea o valoare de 0,72 mg/l, alcool pur în aerul expirat, iar polițiștii au descoperit că nu avea nici permis de conducere. În Deva, a fost oprit în trafic, pe bulevardul Decebal, un bărbat în vârstă de 52 de ani, care avea o alcoolemie de 0,84 mg/l, alcool pur în aerul expirat. Cei trei hunedoreni sunt cercetați penal. (M. Gânju).