Stiri

S-a întors roata

11 stire 2 muresul ariesul turda
Mureşul Deva n-a mai avut… „norocul bun” din meciul cu Jiul de la Petroşani, când a câştigat, deşi a fost dominată, iar, sâmbătă, în meciul cu Arieşul Turda a pierdut, acasă, scor 0-2, deşi a jucat, mai multe minute, mai bine decât adversarii. Devenii au controlat autoritar prima repriză, dar au ratat mult, iar ocaziile s-au răzbunat după pauză. Primul gol a fost marcat de fostul atacant al Mureşului, Viorel Sântejudean (68), la o fază ciudată, la care fundaşii deveni au aşteptat să se semnalizeze offsaid la Buş, iar Sântejudean a venit din poziţie corectă şi a marcat, după ce a driblat şi portarul. Scorul final a fost stabilit de Buş (72), acesta transformând un penalty, după ce tot el a fost faultat în careu. Pe larg despre meci, în pagina sport de mâine.