Stiri

Marius Biji, campion la BCR Tenis

11 stire marius biji
Antrenorul de karate Marius Biji (foto), de la clubul Heian Deva, s-a mişcat cu talent şi în competiţia de tenis amatori (jucători de nivel 7.0) dotată cu Cupa „Szabo&Szabo”, care s-a desfăşurat la finalul săptămânii la Deva, în cadrul circuitului BCR tenis partener. Sensei Biji s-a impus în finala de simplu în faţa hunedoreanului Doru Florentin Gaita, cu 6-4, 4-6, 8-6, după un meci în care a început ezitant şi a fost condus în toate cele trei seturi, dar a avut reveniri senzaţionale pe final. Marius Biji a învins şi în turneul de dublu, în care l-a avut ca partener pe Horia Szabo, după ce a câştigat finala în faţa dublului Liviu Braşoveanu – Daniel Bota, cu scorul de 4-6, 6-1, 7-5.