Luptele libere le-au adus locul I

Sportivii legitimaţi la CSM Petroşani, pregătiţi de Gheorghe Răducu, au reuşit performanţa de a se clasa pe primul loc la nivelul echipelor de club, în competiţia juniorilor 4 de la Campionatele naţionale de lupte libere desfăşurate la Oneşti.

La juniori categoria 3 au urcat pe podium Bogdan Csiszer ,medaliat cu argint la 100 kg iar Simina Butiuc (36 kg) şi Ioan Ienulesc (41 kg) au cucerit medaliile de bronz. În competiţa juniorilor 4, Iulia Sas (28 kg) şi Iulia Dornic (56 kg) au cucerit medaliile de aur, argintul revenind sportivilor Andreea Chiriac (30 kg), Mădălina Drăgoiescu (40 kg), Cosmin Angheloiu (72 kg). Petronela Ienulescu (25 kg) şi Raul Chis (85 kg) au obţinut medaliile de bronz. Carmen Borbely s-a clasat pe locul V la 34 kg.
Ca urmare a rezultatelor obţinute de juniorii de la categoria a 4, delegaţia din Petroşani s-a clasat pe primul loc între cluburile participante, cu menţiunea că toate cele trei cluburi aflate pe podiumul de premiere au obţinut acelaşi număr de puncte, dar departajarea s-a făcut pe criteriul medaliilor. (N. Gavrea)