Încă o victorie pentru FC Hunedoara

După semieşecul de acasă, de săptămâna trecută, FC Hunedoara pare să-şi fi reintrat în ritmul normal. Fotbaliştii hunedoreni au câştigat vineri meciul jucat în deplasare cu Unirea Dej,cu 1-0, golul fiind marcat din lovitură de la 11 metri. În minutul 25, Andrei Făgărășanu (foto), care a fost faultat în careul de 16 metri de portarul echipei gazdă, a executat penalty-ul acordat prompt de arbitru, marcând unicul gol al meciului. Graţie acestei noi victorii, FC Hunedoara s-a distanțat la 9 puncte de principalele urmăritoare CS Oșorhei și Olimpia Satu Mare. Cealaltă echipă hunedoreană din Liga a III-a, Jiul Petroşani, a reuşit să încheie doar  la egalitate – scor 1-1 – meciul disputat  pe teren propriu cu ultima clasată, FCM Turda. De precizat că oaspeţii au condus cu 1-0 din minutul 63, jucătorii din Petroşani egalând în minutul 78, prin golul marcar de Andrei Moldovan. (Mircea Crivăţ)

stiri si ziare
Citește articolul precedent:
Aur şi bronz pentru înotătorii hunedoreni

În primele două zile ale Campionatului Național în bazin scurt - 25 de metri pentru seniori și juniori, care se...

Costel Avram, numit preşedinte la PNL Petrila

Fostul lider al PRM Hunedoara, Costel Avram, dat afară din partid de Corneliu Vadim Tudor în luna septembrie, s-a înscris...