Handbalistele de la Deva, ciuca bătăii în Liga Florilor

Sâmbătă, 19 martie, s-au disputat cinci partide din cadrul etapei a 19-a a Ligii Florilor. Echipa din Deva a jucat în depla­sare, la Măgura Cisnădie, unde a fost în­vinsă la scor de către formația antrenată de Alexandru Weber.
Gazdele au condus cu 4-2 în minutul 5 dar devencele, cu Cosmin Hendrea și Alina Matei în calitate de antrenori s-au apropiat încet și în minutul 11 chiar au preluat con­ducerea, tabela de scor arătând 7-6 pentru CSM Deva. Apoi, în minutul 15 scorul a fost din nou favorabil pentru echipa din Deva care a condus cu 9-8, a fost egal 11-11 în minutul 20 pentru ca la pauză gazdele să intre la vestiare cu un avantaj de trei goluri, 16-13.
În repriza secundă, echipa din Cisnădie a controlat în totalitate jocul, a condus cu 19-13 în minutul 33, 24-15 în minutul 47, 29-19 în minutul 51, iar la final a obținut victoria cu scorul de 34-22.
Devencele au avut opt eliminări de câte 2 minute și au beneficiat de cinci aruncări de la șapte metri din care una ratată.