Gimnaste de viitor

Cele trei gimnaste legitimate la CNS CSSS „Cetate” Deva au fost vedetele echipei de junioare a României care a învins naţionala similară a Franţei (162.550 la 159.650), într-un concurs bilateral, desfăşurat la finalul săptămânii în Hexagon. Ştefania Stănilă (foto) a fost lidera echipei tricolore, ea câştigând şi concursul de la individual compus, cu 54.100. Andreea Munteanu a contribuit şi ea serios la punctajul echipei, obţinând şi o clasare pe locul patru la individual compus cu 53.150 de puncte, iar Miriam Aribăşoiu a fost a treia ca valoare dintre cele cinci componente ale naţionalei tricolore. Vom reveni cu detalii în pagina sport de mâine, atât de la junioare, cât şi de la senioare.