FOTBAL Liga a II-a. Test important pentru hunedoreni
Etapa a 7-a din liga secundă va debuta astăzi și se va derula până pe 25 septembrie, când sunt programate ultimele partide din etapă. Echipa CS Corvinul Hunedoara (locul secund, cu 14 puncte) joacă mâine, sâmbătă, 23 septembrie, de la ora 11.00 pe terenul celor de la Viitorul Pandurii Tg. Jiul, formație care ocupă locul 13 în clasament, cu 7 puncte obținute în cele șase meciuri disputate până acum.
Nimic special
Hunedorenii merg la victorie, așa cum ne-au obișnuit până acum, iar antrenorul Florin Maxim a declarat: „Vom merge la Târgu Jiu, după care avem o săptămână mai grea, cu meci de Cupă. Primul meci, cel de la Târgu Jiu, îl vom pregăti la fel ca pe celelalte și sperăm să scoatem cât mai mult acolo”. Este ceea ce își doresc și suporterii de la formația hunedoreană, o victorie, care să îi mențină cât mai aproape de liderul clasamentului, CSC 1599 Şelimbăr. De altfel, formația care ocupă acum primul loc joacă astăzi, acasă, cu Gloria Buzău și poate tranșa o victorie necesară pentru a păstra poziția pe care o are acum.
Iată programul etapei 7:
- CSC Şelimbăr – Gloria Buzău se dispută astăzi de la ora 17.00
Sâmbătă, 23 septembrie, ora 11.00
- CSM Reșița – CS Concordia Chiajna
- Pandurii Tg. Jiu – CS Corvinul Hunedoara
- CS Mioveni – Progresul Spartac
- CS Tunari – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
- Chindia Târgovişte – CSC Dumbrăviţa
- Metaloglobus Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
- CSM Alexandria – Fotbal Club Argeş
Duminică, 24 septembrie, ora 11:30
- FC Unirea Dej – Unirea Slobozia
Luni, 25 septembrie, ora 18:00
- CSA Steaua – CSM Slatina