FC Hunedoara – Național Sebiș 1- 0. Un gol superb, trei puncte de aur

646x404Ciprian Marinuț

FC Hunedoara a obținut prima victorie în retur, învingând azi, acasă, incomoda echipă Național Sebiș. Alb-albaștrii au controlat meciul, însă au înscris doar o singură dată prin execuția de excepție a lui Pepenar (min. 22).

Dominare autoritară, victorie la limită

Trupa antrenată de Marius Opric a trecut cu bine peste eșecul din etapa trecută cu rivala Olimpia Satu Mare. Hunedorenii s-au impus, la limită, scor 1- 0, în fața echipei din județul vecin, Național Sebiș, după un meci pe care l-au dominat cu autoritate. Pepenar (22) a deschis scorul cu o scăriță la colțul lung și se părea că lidera se va impune la scor. Putea fi 2- 0 în minutul 27, însă Făgărășanu a țintit transversala. După pauză, dominarea hunedorenilor a fost mai puțin accentuată, iar arădenii și-au arătat uneori colții, dar fără efect pe tabelă.

FC HUNEDOARA: Dragotă – Dosan, Ambruş, Cuciula, Trăşcan – Vajda(c), Găceanu, R. Cristian, Făgărăşanu, Pepenar – Nicula. Antrenor: Marius Opric.