Eşec în meciul revanşă

11 x 1 Robert+Lupu
Naţionala de futsal a României, cu doi jucători de la Autobergamo Deva în lot, a fost învinsă cu scorul de 3-6 (2-2) în a doua partidă amicală disputată în compania reprezentativei Serbiei, desfăşurată ieri, la Deva. Astfel, bilanţul dublei cu echipa care va găzdui Campionatul European din 2016 este egal, după ce în primul meci, tricolorii câştigaseră cu 5-3. Golurile tricolorilor în partida de ieri au fost marcate de Dobre, Răducu şi Szocs. După 2-2 la pauză, România a condus cu 3-2 din minutul 25, însă apoi a încasat patru goluri consecutive şi a pierdut partida. Întâlnirea a fost arbitrată de Radovic Ramis (Serbia) şi deveanul Eduard Kovacs (România).

stiri si ziare
Citește articolul precedent:
Începe „Cupa României” Realsport

Un număr de 32 de echipe din ligile A, B şi C ale Campionatului de mini-fotbal „Realsport” vor participa la...