Egal sec şi victorie cu emoţii

FC Hunedoara a fost ţinută în şah pe terenul nou-promovatei Unirea Valea lui Mihai şi a scos doar o remiză albă, ajungând la al doilea joc consecutiv încheiat cu scorul de 0-0. Excluderea din lot a căpitanului Bilia şi a altor cinci jucători, decisă înainte de meci, de antrenorul Aurel Şunda (foto), a creat un şoc la echipă, însă insuficient pentru ca alb-albaştrii să meargă cu viteză înainte, progresul fiind unul cu paşi mici. CFR Simeria s-a impus cu emoţii, scor 2-1, pe terenul Gloriei Reşiţa, formaţie care a picat pe ultimul loc după acest eşec. Dăscălescu a deschis scorul pentru feroviari în minutul 53, Vucu (75) a egalat, iar în ultimele minute, tot Dăscălescu (85) a stabilit rezultatul final.