Edilul şef al Devei: Ne descurcăm şi fără sprijinul lui Mircia Muntean
Primarul Devei, Florin Oancea (foto sus), a afirmat la Antena 3 Deva CNN că liberalii deveni se descurcă și fără sprijinul lui Mircia Muntean (foto jos) în campanie.
„Nu am participat la discuții, la negocieri privind revenirea lui Mircia Muntean în PNL. Vă mărturisesc la modul cel mai sincer! Am avut o discuție cu doamna președinte Vetuța Stănescu și i-am spus că este decizia conducerii organizației județene, dar am o singură rugăminte: Nu pe Deva! Pentru că noi, la Deva, avem structurată o organizație puternică al cărei președinte sunt și ne descurcăm fără sprijinul lui Mircia Muntean. La nivel de județ dacă s-a considerat că poate să aducă un plus, vom vedea la alegerile din 2024. Sunt partener cu Traian Berbeceanu și voi rămâne și în perioada următoare”, a declarat Florin Oancea la Antena3 Deva CNN. (A.N.)