CS Hunedoara, tot egal, dar în deplasare, la Naţional Sebiş

CS Hunedoara a jucat în deplasare, marţi, la Naţional Sebiş, de unde s-a întors acasă cu un egal 3-3, obţinut pe final de partidă. Gazdele au condus la pauză cu 2-0 prin golurile înscrise de către Ionuţ Petculescu (min.22) şi Florin Mateucă, din penalti în prelungirile primei reprize iar în min. 55 s-au desprins la trei goluri.

Hunedorenii nu s-au predat şi pe finalul jocului au reuşit să înscrie trei goluri prin Erwin Bloj (min. 87), Daniel Creciunesc (min. 89) şi portarul Bogdan Jurcă (min.90+3).
Conform programului, astăzi şi mâine se vor disputa partidele din cadrul etapei cu numărul 23. CS Hunedoara va juca acasă cu Soda Ocna Mureş, bun prilej de a obţine o victorie cu ultima clasată, iar LPS Cetate Deva va juca în deplsare la CSM Şcolar Reşiţa, o echipă cu şanse la promovare, şanse la care reşiţenii nu vor renunţa foarte uşor.