CS Hunedoara, învinsă la scor de Unirea Alba Iulia

Trupa antrenată de Mircea Alic jr. a cedat fără drept de apel în faţa echipei Unirea Alba Iulia, scor 0-5, într-un amical jucat la Oarda, în judeţul vecin. Echipa gazdă a controlat ostilităţile, marcând de patru ori pe parcursul primului mitan.

Forcing al gazdelor în prima repriză
Gazdele au deschis scorul în minutul 5, prin Davidaş, şi l-au majorat prin Lăsconi, în minutul 16. Acelaşi jucător a realizat „dubla” şase minute mai târziu iar Giurgiu, în minutul 29, a stabilit scorul pauzei după un corner executat de Morar. Partea secundă a fost mai echilibrată, dar tot gazdele au mai marcat o dată, prin acelaşi Lăsconi, care a realizat „hattrick-ul” în minutul 83 şi a stabilit scorul final, 5-0 pentru Unirea Alba Iulia. Mircea Alic jr. i-a trimis în teren pe Cobliş – Ionicescu, Şumuţiu, Daisa, Mercurean – Baban, D. Creciunesc, Stan, Scorobete – Marcu, Kocsis. Pe parcurs au mai intrat Paşca – Popa, Nanău, Moroşanu, Teodorescu, Caval, Casoni şi Ionescu. (Ovidiu Mănăstire)