Cinci sportivi, opt medalii

Trei dintre cei patru karatişti ai „generaţiei tinere” a clubului Heian Deva au cucerit câte două medalii la puternicul concurs „Enpi Cup Subotica”, desfăşurat la finalul săptămânii, în Serbia, iar unica senioară a clubului a urcat pe podium doar în proba de kata. Cel mai bine s-a prezentat Alexia Voicu, care a triumfat în probele de kata de la categoriile 4-6 ani şi 6-7 ani. Mihai Martinesc (ctg. 7-8 ani) a fost lider la kata şi a ocupat locul trei la kumite, iar Victor Kuţaba (ctg. 10-11 ani) a fost al treilea la kata şi a triumfat la kumite. Mihai Perţ -Alexandrescu (ctg. 4-6 ani) a câştigat proba de kata, iar Andra Daniliuc (18 ani), care a concurat la nivel de seniori, s-a clasat pe locul trei în proba de kata shito ryu. La competiţie, au participat 1.650 de sportivi de la 95 de cluburi din opt ţări: România, Slovacia, Ungaria, Rusia, Polonia, Macedonia, Serbia şi Bosnia Herţegovina. Vom reveni cu amănunte.