Bronz naţional premiat cu 800 de lei

11 x 2 popice 1
Echipa Inter Petrila, antrenată de Marcel Dobrică, s-a clasat pe locul al treilea, cucerind medalia de bronz la Turneul Final al Diviziei Naţionale la popice. CFR Cluj este noua campioană naţională, Poli Iaşi s-a clasat pe locul doi, iar Electromureş Tg. Mureş a ocupat locul patru la competiţia desfăşurată la Ploieşti. Echipa din Petrila a înregistrat o victorie şi o remiză şi suferit o înfrângere. „Pentru această medalie, fiecare sportiv de la echipă va primi suma de 800 de lei din partea clubului. Suntem mândri de performanţele acestor sportivi”, a declarat preşedintele clubului Inter Petrila, Ciprian Preda. După acest eveniment, antrenorul Marcel Dobrică va participa în calitate de selecţioner al României la Campionatul Mondial din Croaţia din perioada 19-29 mai. La această competiţie, Inter Petrila va fi reprezentată de Bogdan Iura, Mihai Balaban şi Radu Balaban.