Gura lumii

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

„Liderul” care turna pe la doi ș-un sfert, pe la toți tablagiii care-i pu­teau garanta liber­ta­tea, are iarăși mari pro­bleme. Nu cu firmele cu care a făcut eva­zi­u­ne fiscală și pentru care a fost condamnat, că nu mai are voie să le dețină, după cum scrie în condamnare. De a­ceastă dată, spun bâr­fitorii, suveranistul de carton s-a luat de un dascăl și l-a împroșcat cu noroi. Și-a dat dru­mul la gură fără să gân­dească. Bârfitorii spun că, pentru episodul de făcut spume, așa se ma­nifestă când are câte o bazaconie de spus, dascălul i-a cerut socoteală și-l obligă la plată.

 

Cine se pregătește? Asta-i întrebarea pe buzele tuturor după ce s-a tot zvonit în ultima vreme că un edil nu mai vrea la cârma ur­bei. Așadar, dacă ne luăm după zvonari, la alegerile de peste un an și jumătate, omul va face pasul înapoi. Ar fi prestat în tinerețe ceva ani în condiții grele, așa că are vechimea ne­ce­sară pentru retragere. Problema este că nu și-a pregătit niciun ur­maș și urbea ar putea ajunge pe mâinile unor candidați aflați în răz­boi pe viață și pe moar­te cu edilul. Prin ur­mare, ca liniștea să fie deplină în următorul mandat, iar fostul șef să se poată bucura de odihnă, în locul său ar putea fi pe liste chiar consoarta.

Comenteaza

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Descoperă mai multe la Stiri si informatii din judetul Hunedoara. Mesagerul Hunedorean

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura