Aur, argint şi bronz în ringul feminin

Toate cele trei pugiliste de la CSS Hunedoara prezente la Campionatul Naţional de Box Feminin desfăşurat la Bistriţa în perioada 16 – 22 februarie au reuşit să urce pe podium. Cea mai valoroasă performanţă dintre sportivele antrenate de Ilie Captari a obţinut-o Eugenia Jurca, prin clasarea pe locul I la categoria 46 kilograme junioare. Titlul naţional obţinut de Eugenia Jurcă a fost acompaniat de un titlu de vicecampioană, cucerit de Andrada Niculescu, cea care a pierdut în faţa Eugeniei finala de la categoria 46 kilograme junioare. De remarcat că finala a fost una sută la sută hunedoreană, întrucât a fost condusă în ring de arbitra hunedoreanca Cristina Mladen. În fine, a treia medalie a CSS Hunedoara a fost obţinută de Alexandra Zaiti, care s-a clasat pe locul trei la categoria 48 de kilograme, la nivel de tineret.