Stiri

Au egalat în ultimul minut

11 daniel-timofte

Jiul Petroşani a început cu dreptul noua ediţie de campionat, graţie remizei smulse în ultimul minut de joc în meciul din deplasare cu FC Bihor, scor 2-2. Chiar dacă au luat gol încă din primul minut şi au fost conduşi de două ori, în urma reuşitelor lui Lukacs (minutul 1 şi  55), „minerii” au egalat de fiecare dată, ultima oară chiar în minutul 90. Trupa antrenată de Daniel Timofte (foto) a crezut în şansa ei până la capăt şi a marcat prin M. Ilie 38 şi Cruceru 90. Tot în etapa inaugurală, Minerul Lupeni a dispus acasă cu 1-0 de Arieşul Turda, unicul gol al meciului fiind marcat de fostul jucător al Corvinului, Robert Cristian, în minutul 23. (C. Marinuţ)