Autobergamo Deva pierde poziţia de lider

Autobergamo Deva a pierdut derbiul Ligii I de fotbal în sală, jucat sâmbătă pe terenul formaţiei Imperial Wet Miercurea Ciuc, în penultima etapă a sezonului regulat. Harghitenii s-au impus cu 4-2, după ce aveau 3-0 la pauză şi au condus şi cu 4-0.

Scorul a fost deschis de Cristian Matei, fostul jucător de la Autobergamo, Rakic şi Szocs Laszlo au făcut 3-0 până în minutul 12. Ucraineanul Bondar a înscris pentru 4-0, în minutul 31. Biro şi Pardo, acesta din urmă din lovitură de la 10 metri, au înscris pentru deveni, dar prea târziu pentru a mai pune în pericol succesul lui Imperial.
Autobergamo coboară pe poziţia a treia după ce United Galaţi a câştigat partida de la Buzău cu 2-1 în faţa celor de la SCM Gloria din localitate. În ultima etapă din sezonul regulat Autobergamo joacă acasă cu Futsal Poli Iaşi. (N. Gavrea)