Actualitate

Mașină dată în urmărire internațională, găsită în Hunedoara

Recent, Serviciul Public Co­mu­ni­tar Regim Permise și Înmatriculări Hunedoara a informat Serviciul de Investigații Criminale al I.P.J. că o societate comercială din mu­ni­cipiul Hunedoara a solicitat auto­ri­zarea provizorie pentru un auto­ve­hicul. În urma verificărilor efec­tua­te, s-a constatat că mașina figura ca urmărită internațional de auto­ri­­tățile franceze încă din 1 no­iem­brie 2019.
„Ca urmare a activităților des­fă­șurate, la data de 5 decembrie 2025, polițiștii au depistat autove­hi­culul în posesia unui bărbat din Hu­nedoara. Mașina a fost indis­po­ni­bilizată și transportată la sediul I.P.J. Hunedoara.
Serviciul de Investigații Criminale s-a sesizat din oficiu pentru să­vâr­șirea infracțiunii de tăinuire, cer­ce­tările fiind în desfășurare pentru clarificarea situației”, au anunțat cei de la IPJ Hunedoara. (A.N.)

Comenteaza

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Descoperă mai multe la Stiri si informatii din judetul Hunedoara. Mesagerul Hunedorean

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura