Ultima Ora

Jaf la o casă de amanet din Hunedoara. Autorul încă n-a fost prins

Un bărbat este căutat de poliţişti după ce, în urmă cu câteva ore, a jefuit o casă de amanet ( în foto) din

municipiul Hunedoara. Este vorba despre aceeaşi unitate în care, în decembrie 2007, o femeie a fost împuşcată în cap, în timpul unui jaf armat.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Hunedoara, totul s-a întâmplat în jurul orei 9.15. Un bărbat a intrat, nemascat, în casa de amanet de pe strada George Enescu, a sărit peste tejghea şi i-a pulverizat vânzătoarei, în faţă, spray iritant-lacrimogen. Suspectul a reuşit să fure mai multe bijuterii din aur, după care a fugit. „În urma descrierii făcută de către angajata unităţii şi a vizionării imaginilor de pe camera de supraveghere, a fost întocmit un cerc de suspecţi, iar în prezent se efectuează cercetări pentru identificarea autorului şi tragerea sa la răspundere pentru comiterea infracţiunii de tâlhărie” – a declarat Adriana Voina, de la departamentul relaţii cu presa al IPJ Hunedoara. Vom reveni cu amănunte, pe măsură ce vom afla noi informaţii legate de acest caz. (Cristina Ghenea)

 

Un comentariu la „Jaf la o casă de amanet din Hunedoara. Autorul încă n-a fost prins

  • Daca e vorba de unul singur ,de ce spuneti ca aveti mai multi suspecti ,aveti imagini inregistrate cu el ,cum de nu la-ti identificat ?

Comenteaza

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Descoperă mai multe la Stiri si informatii din judetul Hunedoara. Mesagerul Hunedorean

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura