Actualitate

Șeful Poliției Lupeni – amendat pentru că n-ar fi dus la îndeplinire mandatele emise de instanță

Instanța i-a aplicat o amendă ju­di­ciară de 500 de lei, în primăvara a­cestui an, dar comandantul Poliției Lupeni a contestat-o și a cerut anu­larea ei.
Polițistul a arătat Tribunalului Hu­nedoara că a trimis documente do­ve­ditoare, că a pus în aplicare man­da­tele, dar, din alte cauze care nu-i pot fi im­putate, acestea nu au ajuns la ins­tanță. Judecătorul a constatat că nu există proba certă a neîndeplinirii obligației impuse, ba chiar pare că po­lițistul ar fi depus diligențele necesare pentru executarea mandatelor de adu­cere într-un termen rezonabil, iar aspectele de mai sus sunt de natură să înlăture existența unei rele-cre­dințe. Instanța a admis ca întemeiată cererea de anu­lare a amenzii judiciare. (M. Gânju)

Comenteaza

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Descoperă mai multe la Stiri si informatii din judetul Hunedoara. Mesagerul Hunedorean

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura