Categories: Gura lumii

Gura lumii, 24.11.2015

Vorbesc gurile rele că un primar de pe la noi a reuşit în puţin ani să-şi renoveze casa în care locuieşte cu familia, transformând-o într-o vilă care, vorba aceea, se roteşte după soare, să le extindă pe cele ale socrilor şi părinţilor şi alte asemenea investiţii. Cârcotaşii povestesc pe la colţuri că omul nostru şi-a făcut în curte o adevărată oază de verdeaţă, pe bani grei, cu fântâni arteziene, statuete, filigorii, aşa ca să se simtă bine când primeşte musafiri de pe la Capitală, oameni cu stare, cu care împarte afaceri în comunitatea pe care o păstoreşte. În plus, individul de care facem vorbire şi-a tras şi maşini de top pentru el şi întreaga familie. Nici nu-i de mirare că lumea îl invidiază la culme, din moment ce nici n-a trecut trei sferturi din mandat şi el a realizat toate astea, că înainte de a fi primar nici vorbă de aşa ceva. Cică prietenii ştiu cum s-a ajuns primarul cu pricina. Dar nu numai ei, ci şi duşmanii care îl aşteaptă la cotitură, ca să-l dea cu dosul de pământ.

Povestesc zvonerii prin târg că un fost viceprimar are de gând să dea în vileag toate matrapazlâcurile făcute pe vremea când era la conducerea primăriei împreună cu edilul şef. Gurile rele susţin pe la colţuri că omul nostru vrea să se autodenunţe, deşi ştie că îl aşteaptă o perioadă grea, odată ce îl va da în gât pe fostul său şef, pe care acum îl urăşte de moarte. Cârcotaşii au aflat şi acum povestesc de mama focului că fostul vice şi-a pus în gând să-l termine pe primar, deşi ştie că vor pica deodată, în acest condiţii. Ca atare, respectivul pregăteşte dezvăluiri de senzaţie, cu documente care arată cât a furat primarul din banii publici. Gurile rele susţin că mulţi se aşteaptă ca, după aceste dezvăluiri capul edilului să cadă.

Mesagerul Hunedorean

Share
Published by
Mesagerul Hunedorean

Recent Posts

ARME ȘI ARTICOLE PIROTEHNICE DEȚINUTE ILEGAL, DESCOPERITE ÎN URMA UNOR PERCHEZIȚII DESFĂȘURATE ASTĂZI, ÎN JUDEȚUL HUNEDOARA

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Hunedoara au efectuat, la data de 18 iunie…

2 ore ago

Percheziție efectuată de polițiști, după ce s-au sesizat din oficiu cu privire la amenințări transmise online

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Vulcan au intervenit cu operativitate după ce, la data de…

4 ore ago

Telefoanele care schimbă ritmul zilelor aglomerate

În lumea telefoanelor premium, diferența nu mai stă doar în specificații. Stă în felul în…

17 ore ago

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Doamna care este... Gurile rele din regiunea cu lămpașe spun că o cucoană, în trecut…

22 de ore ago

Bulina albă

Cătălin Valea, sportiv din Petroșani Pentru organizarea unei noi ediții a competiției de ciclism motan…

22 de ore ago

Bulina neagră

Veniamin F. , din Vulcan Pentru că nu a respectat obligațiile instanței, fiind condamnat cu…

22 de ore ago