Categories: Sport

Autobergamo Deva pierde poziţia de lider

Autobergamo Deva a pierdut derbiul Ligii I de fotbal în sală, jucat sâmbătă pe terenul formaţiei Imperial Wet Miercurea Ciuc, în penultima etapă a sezonului regulat. Harghitenii s-au impus cu 4-2, după ce aveau 3-0 la pauză şi au condus şi cu 4-0.

Scorul a fost deschis de Cristian Matei, fostul jucător de la Autobergamo, Rakic şi Szocs Laszlo au făcut 3-0 până în minutul 12. Ucraineanul Bondar a înscris pentru 4-0, în minutul 31. Biro şi Pardo, acesta din urmă din lovitură de la 10 metri, au înscris pentru deveni, dar prea târziu pentru a mai pune în pericol succesul lui Imperial.
Autobergamo coboară pe poziţia a treia după ce United Galaţi a câştigat partida de la Buzău cu 2-1 în faţa celor de la SCM Gloria din localitate. În ultima etapă din sezonul regulat Autobergamo joacă acasă cu Futsal Poli Iaşi. (N. Gavrea)

Mesagerul Hunedorean

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Vorbesc cârcotașii că au început deja ne­gocierile subterane pen­tru o primărie din județ. Cică sunt…

17 ore ago

Bulina albă

Sebastian Buțu, elev în clasa a XI-a la Colegiul Național „Iancu de Hunedoara” Pentru că…