Pe urmele campionilor

La ediția din acest an a Campio­na­tu­lui național de atletism în sală pen­tru juniori U16, desfășurat la Bacău, un tânăr legitimat la SCM Deva a reușit o performanță remarcabilă, cu­cerind două medalii de aur și titlul de campion nțtional în probele de viteză.
Ciprian Irimia (foto), pregătit de prof. Florin Bucur, a câștigat medalia de aur în finala probei de 400 m, cu timpul de 52,87 secunde, iar în ziua a doua a întrecerilor a cucerit medalia de aur în proba de 200 m cu timpul de 23.93 secunde (record personal). Alte două rezultate notabile le-a obținut la competiția de la Bacău: Alexia Maria Saraol (LPS Cetate Deva) care s-a clasat pe locul VI la săritura în lungime și locul VII la triplusalt, ea fiind sportiva care îi calcă pe urme multiplei cam­pi­oane naționale și medaliată la euro­pe­ne, Florentina Iușco.