Categories: Stiri

Lider confirmat

FC Hunedoara, lidera Ligii a IV-a, s-a impus la scor… de tenis (6-2, 2-1 la pauză) în duelul cu ocupanta locului secund, Dacicus Orăştie, desfăşurat sâmbătă pe Stadionul „Michael Klein”. Oaspeţii au deschis scorul în urma unui corner, însă până la pauză golgheterul hunedorenilor, Timofte, a marcat de două ori şi a întors rezultatul. Superioritatea liderei s-a mai concretizat imediat după pauză, când căpitanul Babarţi a punctat pentru 3-1. Cu două goluri avans, hunedorenii s-au relaxat, iar Dacicus a relansat jocul, marcând pentru 3-2. Suspansul n-a durat mult, întrucât Babarţi a restabilit diferenţa de două goluri, în urma unui penalty, scor 4-2. Pe final, FC Hunedoara a mai marcat prin Salamon şi Timofte, iar lidera a demonstrat că merită respect.