Categories: Gura lumii

Gura lumii, 23.06.2017

Vorbeşte lumea despre un antrenor din sportul de pe dreptunghiul verde, ieşit de ceva vreme din circuit, că şi-ar dori cu ardoare revenirea pe bancă. Dar, după spusele cârcotaşilor, tehnicianul ce s-a împământenit de ceva vreme prin alianţă în zona moţilor, nu ar accepta orice echipă, năzuind la o grupare din capitala de judeţ, aflată tocmai în căutarea unui astfel de post. Gurile rele spun însă că tipul nostru nu ar corespunde la nivel de recomandări, iar stilul său de lucru nu este agreat nici de elevi, care nu înţeleg nimic din explicaţiile tehnice ale profesorului. Astfel, că şansele sale de revenire pe bancă în această vară ar fi, după cele spuse de zvonaci, destul de mici.

Performanţă cu bani puţini este un dicton ce s-ar cam bate cap în cap dar uneori mai poate să îţi şi iasă. Cică, pentru nişte echipe juvenile de la un club din sudul judeţului să faci lucruri remarcabile pe burta goală ar fi devenit o obişnuinţă. Deşi, în acte, clubul este păstorit de conducerea oraşului, banii vin cu ţârâita şi nici aceia nu sunt suficienţi. Cu o situaţie grea s-au confruntat sportivii şi de curând, când, pentru a participa la două competiţii de nivel naţional, la care au acces doar puţine cluburi din ţară, au apelat la bunăvoinţa părinţilor. Astfel, zic gurile rele că, pentru a nu risca neparticiparea şi o ruşine cât casa, aceştia au pus mână de la mână şi au asigurat prezenţa celor două echipe la turneele desfăşurate în alte oraşe.

Mesagerul Hunedorean

View Comments

  • Asta este ceva obișnuit,la Uricani în acte juniorii primesc o masă după fiecare meci sau antrenament,în realitate banii intră in buzunarele conducătorilor clubului și pe chefurile edililor.

Share
Published by
Mesagerul Hunedorean

Recent Posts

MĂSURI FERME DIN PARTEA POLIȚIȘTILOR, ÎN URMA UNEI ÎNCĂIERĂRI PETRECUTE ÎN LUPENI

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Lupeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați bănuiți…

2 zile ago

Jiul Petroşani – singurul stadion din judeţul Hunedoara pregătit pentru meciuri de Divizia A

Stadionul „Jiul” Petroșani este, în acest moment, singura arenă din județul Hunedoara care poate fi…

3 zile ago

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Vorbesc gurile rele că s-a gândit o duduie de la noi, șefă peste banii unei…

4 zile ago

Bulina albă

Georgeta Barabaș, directorul DJM Hunedoara Pentru că, deși a fost amenințată, nu s-a lăsat intimidată…

4 zile ago

Bulina neagră

J.T., din municipiul Deva Pentru că a fost trimis în judecată pentru infracțiunea de trafic…

4 zile ago