Fotbal Liga a IV –a. Inter Petrila a făcut scorul etapei

Asociația Județeană de Fotbal Hunedoara  continuă  să se preocupe de desfășurarea singurei competiții fotbalistice din Liga a IV-a organizată în partea de vest a țării, fiind de departe singura asociație de acest gen care are totuși interes de a  promova  fotbalul și la nivelele inferioare, deși pandemia  reduce încet-încet întrecerile sportive.

Duminică s-au desfășurat partidele programate în etapa a VII-a din eșalonul al IV-a ( etapa a VI-a, prima din retur, a fost amânată), iar rezultatele înregistrate arată că  există interes din partea tuturor forrmațiilor însrise în această întrecere.

Scorul etapei l-am consemnat la partida  de la Patrila, unde Inter Petrila  a câștigat lejer partida cu  Minerul Uricani, scor final 8 – 1, golurile fiind marcate de Dragoș Teslici (min. 16), Adrian Duma (min. 17, 90), Ion Filip (min. 43, 61, 75), Ovidiu Macavei (min. 74), Cristian Duma (min. 80), respectiv Victor Sav (min. 30)

Juniorii de la CSM Deva II, pregătiți de Marius Sîrbu, au obținut o victorie cu 4-1 în fața celor de la   Şoimul Băiţa, golurile fiind marcate de Laurențiu Roman (min. 20), Iulian Tecsi (min. 52, 88), Eduard Mustață (min. 80), respectiv Robert Popa (min. 31), cu mențiunrea că în acest joc au fost și două eliminări, Robert Popa (min. 54) și Raul Demian (min. 62), ambii de la echipa oaspete.

Victoria Călan  a piedut acasă jocul cu  Gloria Geoagiu, scor 1 – 5, golurile fiind marcate de Cristian Mailat (min. 54), respectiv Andrei Vîrlan (min. 20), Marius Hlubik (min. 25), Gabriel Rusu (min. 32, 75), Laurențiu Popa (min. 86)

Echipa Aurul Brad se menține pe primul loc în clasament după victoria la scor obținută în fața formației clasată pe locul secund, Retezatul Haţeg, scor 4 – 0, golurile fiind înscrise de Mihai Leaha (min. 55 și 83), Darius Leucian (min. 68), Andrei Șoit – autogol (min. 82)

Singura partidă încheiată  la egalitate a fost Dacia Orăştie – CSM Mihai Viteazul Vulcan 0 – 0

Clasament:

Aurul Brad                      6       4       2       0       20 – 6        14

Retezatul Haţeg             6       4       1       1       16 – 8        13

Gloria Geoagiu             4       4       0       0       11 – 1        12

Inter Petrila                  6       3       1       2       21 – 8        10

Dacia Orăştie               6       2       2       2         7 – 8          8

Mihai Viteazul Vulcan   4        2       1       1        7 – 5           7

Şoimul Băiţa                6        2       0       4       8 – 16         6

CSM Deva II                4       1       2       1          6 – 4         5

Victoria Călan             6       0       1       5        2 – 23         1

Minerul Uricani           6        0       0       6       4 – 23         0

 

Programul etapei a VIII-a, joi 19 noiembrie  

Şoimul Băiţa – Inter Petrila

CSM Deva II – Retezatul Haţeg

Minerul Uricani – Dacia Orăştie

Mihai Viteazul Vulcan – Victoria Călan

Gloria Geoagiu – Aurul Brad

Comenteaza

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.