Un nou eşec, însă, decent

Echipa Dava Deva a înregistrat al patrulea eşec în noul sezon al Ligii I de futsal, pierzând cu 2-4 (2-2) partida susţinută în deplasare împotriva formaţiei KSE Târgu Secuiesc. Dava a făcut o primă repriză bună, reuşind să se menţină egala trupei gazdă, însă după pauză, a primit două goluri şi a pierdut pentru a patra oară în cele cinci etape disputate. Oricum, această înfrângere este una onorabilă, faţă de cele trei la peste 10 goluri diferenţă, încasate în primele trei runde. După acest meci, echipa deveană a picat pe locul 11, fiind devansată chiar de  KSE Tg. Secuiesc.