FlashSport

Surpriză în finala Cupei Liceelor Big Fm. „Traian” e la putere!

fotbal

Finala Cupei Liceelor „BIG FM”, care a pus față în față formaţia Liceului Teoretic „Traian” și campioana en-titre echipa Colegiului Naţional Sportiv „Cetate” s-a încheiat cu victoria neașteptată, dar meritată a celor de la „Traian”,  scor 2-1.

Meciul a fost unul spectaculos cu o prima repriză conform așteptărilor, care s-a încheiat cu scorul 0-1. A marcat pentru CNS „Cetate” Florin Olariu în minutul 16. Răsturnarea de situație a venit în repriza secundă, când elevii lui Titi Scorpie au marcat de două ori prin Lucian Junică și Alexandru Munteanu.

Bronzul a revenit de echipei Colegiului Naţional „Decebal” după victoria  în finala mică scorul de 4-2 (4-0) cu formaţia Grupului Şcolar „Grigore Moisil”. (Ciprian Marinuț)