Start în play-off

Autobergamo Deva, ocupanta locului trei la finalul sezonului regulat, va susţine, azi, de la ora 18.30, primul joc din sferturile de finală ale play-off-ului Ligii I de futsal. Trupa antrenată de Florin Ignat  va juca, în deplasare, cu ocupanta locului şase, KSE Tg. Secuiesc, echipă pe care a învins-o de două ori în sezonul regulat, 15-4 în deplasare şi 4-0 pe teren propriu. A doua partidă dintre cele trei ale sferturilor de finală se va juca vineri, 29 aprilie, iar, dacă va fi cazul, meciul trei se va disputa sâmbătă, ultimele meciuri urmând să aibă loc la Deva. Etapa sferturilor de finală a început cu o mare surpriză, întrucât lidera sezonului regulat, Informatica Timişoara, a pierdut primul duel, 3-4 în deplasare, cu CSMS Iaşi, echipă clasată pe locul opt. Meciul de la Iaşi  a fost arbitrat de devenii Edy Kovacs şi Florin Anca. Într-un alt joc din această fază, City’us Tg. Mureş a învins în deplasare, scor 9-2, pe Dunărea Călăraşi.