Stiri

Scor umflat, pe final

11 stire 1 janos vajda
Mureşul Deva a pierdut la un scor ruşinos, 0-3, partida disputată în deplasare în faţa echipei FC Bihor, deşi în meciul de la Oradea a revenit între titulari şi Janos Vajda (foto), căpitanul din campionatul trecut, care a absentat în primele etape, din cauza problemelor legate de prelungirea împrumutului de la Tricolorul Breaza. Realitatea din teren nu a fost însă atât de crudă, pe cât o arată scorul, întrucât devenii au încasat ultimele două goluri în minutele 88 şi 89, după ce au ratat mai multe ocazii de egalare la 0-1. Oricum, înfrângerea, prima din acest campionat, nu le pică bine oficialilor Mureşului, mai ales că FC Bihor are mari probleme financiare, în vreme ce la Deva nu sunt restanţe cu banii.