Stiri

Poliţişti şi sportivi

Poliţiştii hunedoreni au obţinut rezultate bune la concursul de cros şi atletism al Ministerului Administraţiei şi Internelor, desfăşurat la Piatra Neamţ în perioada 8-11 iunie. Subcomisarul Florin Bolosin a reuşit, pentru al patrulea an consecutiv, să fie printre cei mai buni sportivi ai Poliţiei Române, obţinând titlu de vicecampion al poliţiei în proba de 100 metri, cu timpul de 12,58 secunde. „Sunt mulţumit de locul obţinut, având în vedere că băieţelul meu cel mai mic, Iosif, de şase luni, era internat în spitalul din Hunedoara, în ziua când avea loc finala”, a declarat Florin Bolosin. Comisarul şef Dumitru Grosu a obţinut locul doi pe I.G.P.R. în proba de săritură în lungime şi locul patru la 4.000 m, iar agentul şef de poliţie Petru Şortan s-a clasat pe locul cinci pe IGPR, la proba de aruncarea greutăţii.