Categories: Sport

Marincu, în topul sprinterelor

Atleta Florentina Marincu (foto), legitimată la CNS CSS „Cetate” Deva, a fost surpriza plăcută a cursei de 60 de metri din cadrul Campionatului Naţional de Senioare şi Tineret, desfăşurat la finalul săptămânii la Bucureşti. La doar 16 ani, sportiva antrenată de Nicolae Alexe a devansat numeroase senioare şi s-a clasat pe locul cinci al finalei, cu timpul de 7,83 secunde. Primele trei locuri au fost ocupate de Angela Moroşanu (Dinamo, 26 ani) cu 7,53 secunde, Ana Maria Roşianu (Steaua, 19 ani) cu 7, 70 secunde şi Alina Munteanu (Steaua, 29 de ani) cu 7,71 secunde. În cadrul aceleiaşi competiţii, ştafeta de 4×2 tururi a SCM Deva s-a clasat pe locul cinci. Vom reveni cu amănunte în pagina sport de mâine.

MesagerulHunedorean

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Vorbesc cârcotașii că au început deja ne­gocierile subterane pen­tru o primărie din județ. Cică sunt…

15 ore ago

Bulina albă

Sebastian Buțu, elev în clasa a XI-a la Colegiul Național „Iancu de Hunedoara” Pentru că…